Foteliki samochodowe

Obecne przepisy mówią o tym, że dzieci powinny być przewożone w samochodach w odpowiedni sposób. Dla dzieci poniżej 12 lat, które nie mierzą powyżej 1,5 metra wzrostu, obowiązkowe są foteliki samochodowe.

Ważną kwestią jest to, aby foteliki były we właściwy sposób dostosowane do dziecka. Produkt należy dobrać stosownie do rozmiaru oraz wzrostu danego malucha. Oczywiście istotne jest też to, aby określone foteliki gwarantowały jak najwyższe bezpieczeństwo oraz zapewniały komfort w trakcie jazdy. Z tego powodu rozsądnym wyborem są te foteliki samochodowe, które posiadają stosowne certyfikaty lub atesty, które jak najlepiej świadczą o ich jakości. Dobrym pomysłem jest sprawdzenie na miejscu w sklepie tego, jak czuje się dziecko w danym foteliku. Sprawi to, że nie będzie potrzeby wymiany danego produktu. Warto również zwrócić uwagę na walory wizualne określonego fotelika. Jeżeli będzie się on podobał maluchowi, to z pewnością jazda w nim wpłynie na niego pozytywnie. Korzystny może być np. fotelik z postaciami z bajek.

Witam Cię serdecznie na moim blogu. Mam na imię Wiesław. Od wielu lat zajmuję się edukowaniem osób na temat tego, jak powinna wyglądać i funkcjonować szczęśliwa rodzina. Mam nadzieję, że informacje, które Ci przekażę będą Ci pomocne!

Comments

comments